Projekt Performance Training

 

V únoru 2013 byl poprvé, po letech testování a aplikace v osobním kontaktu, Performance Training zpřístupněn pro využití široké veřejnosti prostřednictvím blogu www.risebyperformance.com, kde vycházejí články o cvicích a postupech, které se v něm uplatňují. A spolu se spuštěním blogu přišla také možnost pro kohokoliv zakoupit si výše zmíněné tréninkové plány (zatím PT1.0 a tři levely PT2.0).

Od února také začaly vycházet články, spadající pod systém Performance Training na nejpopulárnější české stránce o posilování Ronnie.cz. Čtveřice velkých článků o Mýtech o stravě, které získaly k dnešnímu dni více než 240 000 přečtení a vyvolaly bouřlivé reakce a veřejně se postavily proti klasickému "kulturistickému" stylu stravování vedly až k vytvoření Performance Lifestyle - stravování oproštěného od mýtů o stravě, které se stalo základem tvorby individuálních protokolů a později (od května 2013) individuálních stravovacích plánů. Performance Lifestyle spadá, byť se jedná o stravování stále pod koncept PT.

Od dubna 2013 se do provozu v Ostravě dostalo malé tréninkové středisko Performance Power Center, které sloužilo ke skupinovým tréninkům ve své první fázi uvnitř a ve druhé fázi (od června 2013) také venku.

V srpnu 2013 vyšel dlouho očekávaný Performance Training 2.0 a spolu s jeho vydáním se celý projekt PT dostal do své druhé fáze, kam spadala také změna vizualizace blogu a log pro jednotlivé subsystémy, stejně jako uchopení rozvoje celého systému pevnější rukou a zaměření se na kvalitnější produkty. S druhou fází pak také souvisí uvedení Performance Training 1.0: Renegade of training (říjen 2013) a Performance Lifestyle 2.0 (říjen 2013).

V září 2013 došlo k otevření velkého Performance Power Center v Ostravě na ulici Jaroňkova 2, které je nejkomplexnějším tréninkovým střediskem pro silový trénink v České republice a i na světové úrovni nabízí málokteré centrum podobné možnosti. Díky tomu vzniklo v České republice první místo, kde lze praktikovat Performance Training naplno a bez omezení, aniž by se muselo kombinovat několik center najednou.

V říjnu 2013 byly spuštěny nové hlavní stránky, které nahrazují tento blog www.performancetraining.cz. Na stránkách začal vycházet články a jsou tam nejkomplexnější informace o celém systému.

V listopadu 2013 vyšel PT2.0 Level 3 a také druhé vydání protokolů Level 1 a Level 2. Spolu s nimi pak také vznikla možnost zakoupit si You can rise nebo Renegade edici.

Nikým nečekán se pak v lednu 2014 objevil konečně první protokol PT3.0, určený jako příprava pro profesionální sportovce na sezónu, s názvem Combine Training.

V následujících měsících bylo cílem projektu PT neustále zkvalitňovat své služby a přinášet aktuální informace z tréninku jeho zakladatele i nové poznatky o výživě. Objevil se také menší protokol Performance RISES (duben 2014).

Velký zlom přišel po obhájení diplomové práce na téma Osobnostní determinanty a psychologické účinky přerušovaného hladovění, která představila výzkumy warrior diet, které probíhaly od února do května. Na obhájení této práce navázalo vydání pátého mýtu o stravě a vydání Performance Lifestyle 2.0 (červen 2014), který nyní stál na nově objevených důkazech o účinku přerušovaného hladovění.

Dlouhodobým cílem projektu Performance Training je šířit mezi veřejnost silový trénink a předcházet mýtům o cvičení a stravě.

Celý vývoj projektu Performance Training od počátku po konec roku 2013 můžete vidět zde: