Mgr. Adam Česlík

Zdravím Vás, jmenuji se Adam a jsem podnikatel, performance coach a psycholog. 
 
Jako podnikatel jsem zakladatelem a jediným vlastníkem značek a projektů Performance Training® (česká verze) a Rise by Performance Training™ (mezinárodní verze). Dále jsem spoluzaložil Ostravské PPCentrum, působím jako konzultant v oblastech podnikání a marketingu a zajímám se o rozvoj silového tréninku v naších zemích.
 
Jako performance coach vytvářím tréninkové a výživové protokoly systému Performance Training, potažmo subsystému Performance Lifestyle, působím jako konzultant, mentor a rádce klientů PT, píši rozšiřující materiály pro svůj web a jsem externím redaktorem Ronnie.cz. Kromě toho se také v omezené míře věnuji osobnímu tréninku, či tréninku specifických skupin klientů (sportovní tymy).
 
A v neposlední řadě jsem také psychologický poradce s orientací na sportovní psychologii, mentoring, coaching a zvyšování výkonu jak sportovního, tak pracovního.
 
Pokud ještě nejste znuděni, tak zde si můžete přečíst něco více o mé cestě:
Setkání s mýty:
Narodil jsem se v roce 1988 v Ostravě. Prvních šest let mého tréninku jsem následoval rozšířené kulturistické tréninky a diety. Jako geneticky nepříliš obdarovaný kluk jsem vždy musel makat dvakrát tak tvrdě, abych měl alespoň takové výsledky jako mí přátelé. To mě motivovalo a donutilo mě také pídit se vždy po nových informacích, které by mi oproti nim daly výhodu. Místo večerů strávených děláním domácích úkolů nebo sledováním filmů jsem tak trávil svůj čas čtením všech myslitelných informací o tréninku a výživě, které byly tenkrát dostupné v češtině.
 
Dosáhl jsem tehdy určitého pokroku, o tom žádná, ale ne tak velkého, aby to odpovídalo tomu, kolik jsem pro něj obětoval. S přibývajícím věkem jsem pak dosáhl akorát plateau a byl chycen ve spárech stagnace. S pocitem že se nezlepšuji přišly myšlenky, že prostě nedělám dost. Tak jsem začal trénovat a jíst jako bych za to byl placený a byla to moje jediná práce. A víte co? 
 
Nic se nestalo! Nejenže jsem se nezlepšil, dokonce jsem se zhoršil!
 
Striktním jedením každé 2-3 hodiny, snahou zkonzumovat 30g čistého proteinu 6-8x denně a dietou založenou na kuřecích prsech, rýži, vločkách, vajíčkách a tvarohu, byly jediné výsledky, s opominutím ztraceného času a peněž, vytvoření několika intolerancí, autoimunitního onemocnění a nabrání tuku.
 
A díky dlouhodobého tréninku až na krev (který způsobil pouze chronické zvýšení kortizolu) v kombinaci s nadměrným množstvím zkonzumovaného proteinu, jsem dosáhl téměř toxického prostředí pro své játra a ledviny, což vedlo k vytvoření syndromu přetrénování (ne obvyklého přetrénování, ale skutečného klinického syndromu), který vygradoval až do syndromu vyhoření.
A to mí přátelé, skutečně nestálo za to.
 
Proč jsem byl v tak špatné kondici bez ohledu na dodržování všech předepsaných pravidel stravování a tréninku? PROTOŽE JSOU TO MÝTY!
Až v hlubokých propastech přetrénování a autoimunitního onemocnění jsem začal opět používat nejmocnější lidskou schopnost: Kritické myšlení.
 
Přístřeší moudrosti:
Začal jsem tedy hledat alternativní metody tréninku a stravování. Takové, které byly prokázány vědou a ne autoritou. To byl také čas, kdy jsem se setkal se silovým tréninkem a myšlenkami všech jeho skvělých trenérů, kteří již v té době věděli, že trénink pro skutečné výsledky musí vypadat jinak (slávu Ch. Poliquinovi a P. Tsatsoulinovi, kteří promluvili nahlas jako první). To byl také čas, kdy jsem získal svou trenérskou licenci a započal studium psychologie na Masarykově univerzitě v Brně.
 
Můžete si říkat, co mají silový trénink a psychologie společného a proč jsem nešel studovat na sportovní fakultu. Jednalo se o velice jednoduchý důvod: Vědomosti o tréninku a výživě, učené na našich vysokých školách, jsou 20 let za skutečným poznáním současné vědy a já jsem nepotřeboval a nechtěl mít titul z mýtů. Vždy jsem se navíc zajímal nejen o zlepšování fyzického, ale také psychického výkonu, což zahrnuje i znalosti, jak naše mysl ovlivňuje naše tělo.
Studium psychologie mi dalo hodně: Od schopnosti číst a kriticky hodnotit vědecké výzkumy, přes porozumění neuronálních a endokrinních mechanismů lidského těla a to jak ovlivňují rozvoj našeho těla na straně jedné a jak jsou ovlivňovány naší stravou a cvičením na straně druhé, po schopnost reprodukovat lidem mé myšlenky a vědění cestou, které porozumí a mohou jí následovat.
 
Prošlapání cesty.
Ruku v ruce se studiem psychologie jsem aplikoval nabyté vědomosti o silovém tréninku na sebe a své klienty a po měsících testování jsem položil základy systému Performance Training, který jsem tak však pojmenoval až mnohem později.
 
Mluvíme zde o konci roku 2010 a prvních měsících roku 2011 a trvalo to další dva roky než byl systém PT připraven ke zveřejnění.
 
V únoru 2013 jsem spustil projekt PT pro českou a slovenskou veřejnost a o měsíc později jsem se rozhodl vytvořit mé vlastní tréninkové středisko, kde by neexistovaly žádné omezení pro silový trénink. A tak jsem také učinil se dvěma mými přáteli v září 2013, kdy jsem také spustil druhou fázi projektu PT (tyto stránky).
Další rok jsem dokončil svá studia a obdržel magisterský titul z psychologie (klinická specializace). Má magisterská diplomová práce byla o psychologických účincích přerušovaného hladovění a ve zkratce prokázala benefity této diety v kontrolovaném přirozeném experimentu.
 
Během prvních dvou let existence projektu PT se rozrostly řady jeho klientů na tisíce a Performance Training začíná být známý po celé zemi.
 
V říjnu 2014 jsem po roce plánování spustil třetí fázi projektu PT. Tentokrát se záměrem rozšířit můj tréninkový systém mezinárodně.
 

Pouze čas ukáže, zda jsem uspěl či nikoliv. Ale již nyní cítím, že jsem dokončil další podstatnou část mého života a opět tak jednou překonal své limity.

 

 

 

 
A to je vše! Gratuluji, pokud jste se prokousali přes všechny předešlé stránky až sem.